تبلیغات
ღ♥ღ تـنـــهــا ستارهـ مــاتـــادورهـــاღ♥ღ - ال کلاسیکو فرا تر از فوتبال!


ღ♥ღ تـنـــهــا ستارهـ مــاتـــادورهـــاღ♥ღ

ღVosotros Estar El Mejor En El Mundoღ

سلام به همه ی دوستان گلم

وای بچه ها بازی برگشت ال کلاسیکو تو راهه من از استرس دارم میمیرم مخصوصا اینکه دو تا هم هست یکی برگشت ال کلاسیکو و یکی فینال کوپادل ری جام حذفی اسپانیا

ایشالا برنده ماییم ولی بازی تو سانتیگو برنابئوس واقعا بازیه خفنی در پیشه

ولی ما هنوز نتیجه 5-0 و له شدن خوزهتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری پنجم www.pichak.net كلیك كنید و رئالشو فراموش نکردیمتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری پنجم www.pichak.net كلیك كنید

پس حتما این بازی هم ماله ماس یعنی هر دو تا بازی واسه ماس

حالا این عکسا رو ببینید بخندید!

دوستان عزیز برای دیدن تاریخچه ال کلاسیکو به ادامه مطلب برید تا ببینید رئال چه طور با پول و قدرت به قهرمانی میرسیده!!!!

حتما بخونید!

ال کلاسیکو فرا تر از فوتبال!
 
'ال کلاسیکو' نه فقط یک مسابقه فوتبال، بلکه نمادی از دشمنی های اهالی منطقه کاتالان با پایتخت نشینان مادریدی است.

اصطلاح کلاسیکو که در اصل نام مسابقات مهم و تاریخی منطقه آمریکای لاتین است، در سال های اخیر برای حساس ترین مسابقه فوتبال باشگاهی جهان بین تیم های رئال مادردید و بارسلونا به کار می رود.
ال کلاسیکو از جهات مختلف حساسیت زیادی دارد و نه تنها در اسپانیا که در تمام نقاط جهان چشم های زیادی را به خود خیره می کند.
فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال درسال 2009 ال کلاسیکو را 'حساس ترین و پر بیننده ترین دربی جهان ' خواند و این عنوان در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شد.
ال کلاسیکو رکوردی دیگر را نیز ثبت کرده که بهای بلیط آن است . بلیط بازی رفت دو تیم در فصل قبل در بازار سیاه تا 3500 یورو نیز به فروش رفت.
حضور بهترین بازیکنان فوتبال جهان در این دو تیم ثروتمند، در سال های اخیر، عناوین متعدد قهرمانی این دو تیم در اسپانیا و اروپا و هواداران پرشمار آنها در سطح جهان از دیگر عواملی است که حساسیت این مسابقه فوتبال را برای مشتاقان فوتبال چندین برابر کرده است.
** تیم سلطنتی و تیم کاتالان
ال کلاسیکو تنها یک مسابقه فوتبال نیست. آنچه این مسابقه را از دیگر مسابقات فوتبال دنیا متمایز می کند دشمنی ریشه دار مردم منطقه کاتالان با تیم سلطنتی رئال مادرید است.
این دو تیم از نخستین روزهای برگزاری مسابقات فوتبال در اسپانیا به عنوان نمایندگان مناطق خود یعنی کاستیل و کاتالونیا شناخته می شدند، دو منطقه با تفاوت های عمده فرهنگی.
مادرید محل زندگی پادشاه و خانواده او است و رئال مادرید تیمی سلطنتی محسوب می شود. در زمان ژنرال فرانکو نیز این شهر مرکز محافظه کاری و رئال مادرید نماد ملی گرایی اسپانیا محسوب می شد.
در مقابل، بارسلون مرکز ایالت جدایی طلب کاتالان است. کاتالان ها زبان و فرهنگی متفاوت از سایر مناطق اسپانیا دارند و تیم فوتبال بارسلون به مرور نمادی از این تفاوت شده است. نمادی از هویت ملی کاتالان ها. شاید به همین سبب باشد که بر فراز آرم باشگاه بارسلون این جمله نقش بسته است: 'فراتر از یک باشگاه' .
** تاریخچه ال کلاسیکو
نخستین باری که رئال مادرید و اف سی بارسلونا در یک مسابقه در برابر یکدیگر قرار گرفتند، 13 می 1902 یعنی حدود 108 سال پیش بود. این بازی، مسابقه مرحله نیمه نهایی 'جام تاجگذاری' بود و با نتیجه 3 بر یک به نفع تیم کاتالانها (بارسلونا) پایان یافت. دو تیم تا 4 سال بعد با یکدیگر مسابقه نداشتند تا اینکه برای دومین بار در سال 1906 در یک مسابقه دوستانه روبرو هم قرار گرفتند و در این بازی هم بارسلونا 5 بر 2 رئال مادرید را شکست داد.
دو تیم در طول دهه 1910 در مجموع 15 بار با هم روبرو شدند که 4 بازی مربوط به رقابتهای جام تاجگذاری بود اما 11 بازی دیگر، دوستانه به شمار می رفت.
اما ال کلاسیکو نام تمام مسابقات بین رئال مادرید و بارسلونا نیست. تنها رقابت هایی که در چارچوب لالیگا برگزار می شود این نام را به خود می گیرند.
در سال 1928 رقابت های لیگ اسپانیا با نام لالیگا آغاز شد و در 17 فوریه 1929 برای نخستین بار ال کلاسیکو برگزار شد و پس از آن حساسیت بازی و رقابت میان بارسلونا و رئال مادرید روز به روز بیشتر شد.
اولین ال کلاسیکو را رئال مادرید 2 بر 1 برد اما در پایان فصل این کاتالانها بودند که قهرمانی لالیگا را از آن خود کردند.
دو ماجرا، یکی جنگ های داخلی اسپانیا و حکومت ژنرال فرانکو و دیگری جنجال بر سر جذب 'آلفردو دی استفانو' که در سال های ابتدایی شکل گیری ال کلاسیکو اتفاق افتاد، در به وجود آمدن ریشه های دشمنی فزاینده دو تیم تاثیرگذار بود.
** جنگ داخلی اسپانیا
با آغاز جنگ های داخلی اسپانیا در سال 1936 و به قدرت رسیدن محافظه کاران به رهبری ژنرال فرانکو در سال 1939، رقابت بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا رنگ دیگری به خود گرفت.
فرانکو که به فوتبال علاقه مند بود در تمام امور فوتبال اسپانیا دخالت می کرد تا حدی که حتی رئیس باشگاه بارسلونا هم از سوی او انتخاب می شد.
فرانکو هوادار رئال مادرید بود و در تمام مسابقات این تیم به استادیوم می رفت و حتی برای رسیدن این تیم به قهرمانی به داوران رشوه های زیادی می داد. نخستین رگه تنفر میان هواداران دو تیم بارسلونا و رئال مادرید با همین دخالت های فرانکو شکل گرفت.
فرانکو می خواست با فوتبال از سویی، یک تصویر ملی پرابهت از اسپانیا بسازد و از سوی دیگر به جنگ جنبش های جدایی طلب اسپانیا برود.
در سال 1941 به دستور حکومت مرکزی تمام پرچم های آبی و قرمز ایالت کاتالونیا سوزانده شد و برای هر کس که در خیابان به زبان کاتالان حرف می زد، حکم شش ماه زندان می بریدند، اما در استادیوم های فوتبال اوضاع فرق می کرد. تماشاگران کاتالونیایی به زبان کاتالان شعار می دادند و هنگامی که سرود 'ستایش از فرانکو' که آن دوره پیش از هر مسابقه فوتبال پخش می شد را از بلندگوهای ورزشگاه می شنیدند، هو می کردند.
**رقابت بر سر جذب دی استفانو
شعله های رقابت و خصومت میان دو باشگاه در دهه 50 بالا گرفت، زمانی که دو تیم بر سر جذب 'آلفردو دی استفانو' با یکدیگر وارد جدال شدند.
دی استفانو ستاره جوان ریورپلاته آرژانتین که مدت کوتاهی را به عنوان بازیکن قرضی برای یک تیم کلمبیایی بازی می کرد، از سوی استعدادیاب های بارسلونا کشف شد و مدیران بارسلونا با سران ریورپلاته برای جذب این اعجوبه به تیم آبی و اناری ها به توافق رسیدند. اما زمانی که مدیران بارسلونا او را برای عقد قرارداد به اتحادیه فوتبال اسپانیا بردند با مخالفت رئیس اتحادیه فوتبال اسپانیا مواجه شدند.
اتحادیه فوتبال اسپانیا بر سر راه پیوستن دی استفانو به بارسلونا مانع تراشی کرد. در این فاصله زمانی، مدیران رئال مادرید هم که متوجه استعداد بالای او شده بودند، با یک پیشنهاد وسوسه کننده، او را به تیم خود دعوت کردند.
جدال بین بارسلونا و رئال مادرید به حکمیت اتحادیه فوتبال اسپانیا منجر شد.
این اتحادیه حکم داد:' دی استفانو باید یک فصل برای رئال بازی کند و فصل بعد به بارسلونا برود'. مدیران بارسلونا این حکم را توهین دانستند و با خشم اعلام کردند حتی اجازه ناهار خوردن دی استفانو در یک رستوران ایالت کاتالونیا را هم نمی دهند. در طرف دیگر، فرانکو به خاطر خوش خدمتی دی استفانو، به او. عنوان شهروندی اسپانیا را داد.
** ال کلاسیکوی 162
آتش دشمنی این دو تیم و هواداران آنها پس از گذشت سال ها نه تنها فروکش نکرد بلکه روز به روز شعله ورتر شد. جدالی مانند ماجرای دی استفانو بارها بین دو تیم به وجود آمده است و برای هواداران دو تیم گاهی قهرمان نشدن رقیب مهمتر از قهرمانی تیم خودی است.
تاکنون 161 ال کلاسیکو برگزار شده است که رئال مادرید 68 بار و بارسلونا 63 بار پیروز شده اند و 30 مسابقه دیگر نیز مساوی شده است.
شنبه شب صد و شصت و دومین ال کلاسیکوی تاریخ، مثل همیشه حساس برگزار می شود. جدالی که باز هم چشم میلیارد ها فوتبالدوست را در سراسر جهان به خود خیره می کند. اما این ال کلاسیکو به دلیل حضور 'خوزه مورینیو'، مربی جنجالی و خبر ساز پرتقالی روی نیمکت رئال مادرید حساسیتی مضاعف دارد. مورینیو پیشتر به عنوان سرمربی چلسی و اینترمیلان چند بار در مقابل بارسلونا قرار گرفته و هر بار این رویارویی با حاشیه و جنجال همراه بوده است.
آخرین باری که مورینیو در مقابل بارسلونا قرار گرفت ال کلاسیکوی 161 بود که بارسا توانست مقتدرانه با نتیجه 5-0 به پیروزی برسد.

در سوی دیگر میدان، 'پپ گواردیولا' قرار دارد. مربی جوان و کم حاشیه کاتالان در دو سال گذشته که روی نیمکت آبی اناری ها نشسته هر پنج ال کلاسیکو را با پیروزی پشت سر گذاشته است.
ال کلاسیکوی 162 به دلیل حضور 'لیونل مسی' و 'کریس رونالدو' که به عقیده اغلب کارشناسان و فوتبالدوستان بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان هستند نیز جالب توجه است. مسی و رونالدو علاوه بر رقابتی که برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان و اروپا دارند از بالاترین شانس برای رسیدن به آقای گلی لالیگا هم برخوردارند.
با توجه به این که دو تیم تا پایان فصل برای کسب عنوان قهرمانی رقابتی شانه به شانه خواهند داشت، نتیجه دو ال کلاسیکوی سال می تواند قهرمان را مشخص کند. حال باید منتظر ماند و دید که در بازی 162 خوشبختی یار گواردیولا و مسی است یا مورینیو و رونالدو؟
طبقه بندی: الـــ کـلاســـیکــو، عکـس هایــــ بارســایــی، 
[ جمعه 26 فروردین 1390 ] [ 05:13 ق.ظ ] [ saghi7 ] نظرات      قالب ساز آنلاین      


جاوا اسكریپت